Pomoc w interpretacji wyników badania na toksoplazmozę

mam wyniki na toxoploazmoze igm - 0,210 0,8-niereaktywny ,0,8-1.0 niejednoznaczny .1.0reaktywny , igg 148.00 1,0 niereaktywny 1.0-3.0 niejednoznaczny .3,0 reaktywny nie mam pojecia co to oznacza

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wynik oznacza przebyte w przeszłości zakażenie, jeżeli badanie było wykonywane z powodu ciąży, to wynik świadczy o odporności i nie należy obawiać się zakażenia w trakcie ciąży.