Poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych Viktora Robina

opis rezonansu dziecka autystycznego -poszerzenie przestrzeni okolonaczyniowych Viktora Robina, oraz obszary o nieprawidłowej intensywności sygnalów w istocie białej mogące mieć charakter degeneracyjny. przy zgodnych danych klinicznych nie wykluczona choroba metaboliczna (MPS) PROSZĘ O JASNIEJSZE TŁUMACZENIE

Proszę omówić konieczność dalszej diagnostyki z lekarzem neurologiem dziecięcym.
Spectrum autyzmu zawiera również rożne schorzenia gdzie reakcja autystyczna jest elementem choroby.Przy takim podejrzeniu wskazane jest wykonanie testów metabolicznych w moczu oraz testu suchej kropli
Ale o całości panelu diagnostycznego zadecyduje specjalista neurolog ewentualnie lekarz z Poradni Metabolicznej dla dzieci.

Pozdrawiam ciepło