Jakie testy metaboliczne warto zrobić, gdy wchodzi w grę autyzm u dziecka?

Jakie testy metaboliczne warto zrobić gdy wchodzi w grę autyzm u dziecka?

Wiele osób uważa, że odpowiednia dieta łagodzi objawy u dzieci autystycznych. Dietę taką opiera się o wykluczenie produktów cechujących się wysokim poziomem przeciwciał IgG. Polecam skontaktować się w tej sprawie z Instytutem Mikroekologii z Poznania, gdyż zajmują się tam zarówno wykonywaniem badań w kierunku antygenów IgG, jak i poradnictwem dietetycznym dla dzieci autystycznych. Natomiast powszechnie ogranicza się w takim przypadku spożycie cukrów prostych, gdyż dodatkowo zaburzają one pracę układu nerwowego.