Powiększenie w odcinku karku u płodu w 11. tygodniu ciąży

dziedobry mam pytanie jestem trohe zaniepokojona gdyz moja pani giekolog robila mi usg w 11 tygodniu ciazy i na usg muwila ze cos jest powiekszone w odcinku karku i musi cos sprawdzic w gabinecie prywatnym u niej na nowszym usg .urodzilam juz dwoje dzieci i kazde jest zdrowe trohe sie niepokoje bo zdjecie kture mam nie rozumiem tyh parametruw i nie wiem jak to sprawdzic prosze o pomoc

Można przypuszczać, że jest poszerzenie tzw.Przezierności karkowej. Wymaga to sprawdzenia, jak również innych markerów mogących wskazywać na niektóre spośród aberracji chromosomowych. Badanie to musi być dobrze zrobione, stąd konieczny jest dobry specjalista i przynajmniej poprawny sprzęt. Poprzednie ciąże nie mają tu znaczenia.. To nowa ciąża, nowy genetycznie płód.