Powiększona połowa mózgu u płodu w 30 tygodniu ciąży

Co oznacza i czy jest grozne.Płód w 30 tyg ma powiększoną lewa połowę mózgu.Lekarz ginekolog mówi,że to lekko przekraczające norme,bo 7,7.Niewiem co to oznacza,ale tyle zapamientałam.Zlecił kontrolne USG za 2 tyg

Postępowanie zasadne. W przypadku badania za 14 dni i dalszych wątpliwości wskazana konsultacja w ośrodku referencyjnym zajmującym się patologiami ciąży i płodu.