Powrót do ćwiczeń po złamaniu kości śródrecza

Witam Miesiąc temu miałem złamaną V kość śródręcza, założono druty, pewnie w tym albo następnym tygodniu będą je zdejmować. Kiedy nastąpi pełny zrost kości, tak żebym mógł wrócić do treningu siłowego i bokserskiego?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Zrost w obrębie kości następuje po około 4-6 tygodniach. Może się to zmienić u danego człowieka dlatego wymagane jest wykonanie kontrolnego zdjęcia RTG. Po usunięciu drutów wymagana jest rehabilitacja. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym, kiedy w Pana przypadku jest możliwy powrót do treningów.