Powrót do partnera, który bije

W sylwestra rozstałam się z chłopakiem, z którym byłam ponad dwa lata. Nie szanował mnie, wyzywał, bił. Ale były też dni, że było jak w raju. Mimo wszystko postanowiłam go zostawić. Tylko nie potrafię sobie z tym poradzić, ponieważ cały czas mnie do niego "ciągnie". Co mam zrobić ? Proszę o pomoc

Mgr Agata Kulpa-Kulpińska

Niestety, z dużym prawdopodobieństwem, jeśli Pani zdecyduje się na związek z tym mężczyzną to ponownie będzie Pani doświadczać poniżania i bicia, ale także "raju".
Faktem jest, że mężczyzna stosował wobec Pani przemoc psychiczną i fizyczną. Takie formy przemocy podlegają karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Pytanie, co jest tym rajem, jak się Pani czuje gdy doświadcza takiego stanu? Do czego Panią "ciągnie"?
Czy decyduje się Pani pójść za tym co "ciągnie" do byłego partnera, godząc się na wyzwiska, bicie i brak szacunku z jego strony?
Może odpowiedź na te pytania ułatwi podjęcie decyzji.

Są osoby skazujące się na bycie ofiarą.
Mam nadzieję, że Pani do tej subpopulacji nie należy.
Dziedzina zajmująca sie rolą ofiary w przestępstwie nazywa sie wiktymologią.
Przemoc jest poważnym przestępstwem.
Pozdrawiam. JW