Poziom neutrofili a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Robiłam dziś morfologię. Po otrzymaniu wyników wszystko jest w normie, a jedynie NEU [tys/ul] wynosi 7.31 gdzie norma jest napisana od 1.5 do 7.0. Co może oznaczać ten wynik? Czy powinnam się niepokoić? Dodam, że przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Novynette. Czy mogą one mieć wpływ na tę wartość? Wszystkie inne wartości są w normie.

Aleksander Ropielewski

Nie ma powod do obaw. Wynik mimo nieznacznego odchylenia jest w normie.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania całości wyników nie można odnosić się do pojedynczego wyniku. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Wynik jest nieznacznie podwyższony, raczej nie ma powiązania z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Bardziej wynik można łączyć z np. infekcją bakteryjną.