Poziom TSH a wystający brzuch

Witam, jako dziecko miałam duży brzuszek wystający do przodu nauczyłam się go wciągać i mimo że jestem już dojrzałą koietą, zdrowo sie odżywiam, ćwicze to on ciągle jest duży i musze go wciąż wciągać, oprócz tego mam nieregularne miesiączki , problem z trądzikiem , wypadają mi włosy, badałam poziom TSH ale wyszedł w normie, czy w ogóle to może mieć jakiś związek czy po prostu zbytnio się dopatruję?

Co do wystającego brzucha może to być zarówno kwestia dysproporcji w budowie ciała jak i problemów ze wzdęciami, natomiast wiele osób celem uzyskania płaskiego wizualnie brzucha musi w tym celu napinać odpowiednie partie mięśniowe.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Przy opisanych przez Panią objawach konieczna jest dokładna diagnostyka, nie tylko badanie samego poziomu TSH. Jeżeli mowa o badaniach pod kątem zaburzeń pracy tarczycy warto sprawdzić poziom anty-TPO orz anty-TG, a także wolne t3 i t4. Jednak zasadna wydaje się przede wszystkim wizyta u endokrynologa, który kompleksowo przeanalizuje możliwe przyczyny Pani dolegliwości. Co do odstającego brzucha, warto po uzyskaniu odpowiednich wyników badań udać się także do dietetyka. Przy zaburzeniach hormonalnych duże znaczenie ma sposób odżywiania dostosowany do stanu zdrowia i potrzeb organizmu. Możliwe, że zindywidualizowana dieta oparta na wynikach badań będzie miała wpływ na Pani sylwetkę - zwłaszcza jeżeli powodem będzie stan zdrowia. Ciężko to jednak w tym momencie stwierdzić na 100%.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9