Prawostronna rotoskolioza odcinka lędźwiowego

Mam 18 lat i mam skolioze. Mialam 4 razy rehabilitacje po 10 dni sa dlugie kolejki. Wynik 2012: prawostronna rotoskolioza odcinka ledź. Z asymetrią krążkow miedzykręgowych lewostronna kompencyjna pogranicza pierś lędź prawy talerz biodrowy wyzej o 4 mm. Wynik 2014: skolioza lewpwypukla 19 st krę. pierś. lędź. Z rotacją trzonów kręgowych. Oś lędź. Odchylona o 10 st. Bez korekcji biodrowej. Co to znaczy? Czemu wcześniej była prawa strona a teraz lewa? Wizyte mam dopiero za pół roku.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na skutek dojrzewania mogło dojść do zmiany układów anatomicznych. Niemniej jednak konieczne jest skonfrontowanie wyniku badania z obrazem klinicznym. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie.