Pretensje w związku

Witam Jestem mamą 5 letniego syna pracuje zawodowo jestem z natury cholerykiem szybko sie denerwuje ale ostatnio wszystko mnie drażni, nie potrafie się z mężem dogadać ciągle mam o coś pretensje , na synka reaguje bardzo nerwowo, czepiam się go z byle powodu bo zupe wyleje , wściekam się tak ze krzycze na niego. Ostatnio z powodu śladów z plasteliny wyrzuciłam mu ją do kosza oraz prace które z niej zrobił czuje że coś jest ze mna nie tak bardzo żałuje swego zachowania co mam robic ?

Łączenie różnych ról: żony, matki, pracownika jest bardzo trudne. Nie twierdze, że niemożliwe, ale trudne. Wymagania jakie płyną ze środowiska oraz Pani wewnętrzne przekonania jaka POWINNA być żona, matka, pracownik mogą się ze sobą kłócić. Różnica miedzy tym jak jest a jak Pani chciałaby żeby było buduje rosnącą frustrację. Pewnie najłatwiej jest rozładować emocje na niewinnym Synku. Mąż jest w stanie odpowiedzieć Pani i nie czuć się winny za Pani frustrację, dlatego się kłócicie. Syn nie wie co sie dzieje i rośnie w przekonaniu, że to przez Niego Mama jest zła. Dobrze, że ma Pani

Dobrze, ze ma Pani świadomość, ze z czymś sobie nie radzi. Gorąco zachęcam do konsultacji psychologicznych, a nawet o terapii. Pozdrawiam

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Widać że coś się dzieje, coś sprawia że jest pani bardzo nerwowa. Należy najpierw poszukać przyczyny, przeanalizować i poukładać uczucia, zastanowić się co się dzieje w pani życiu i co można zmienić by czuć się i funkcjonować inaczej. Proponuje udać się do psychologa, który może pomoc w przyjrzeniu się temu co się dzieje.
Beata Szymik