Kłótnie i płaczliwość w związku

witam mam 22lata i jestem z chlopakiem prawie rok ale czesto sie z nim kloce po klotni czesto placze i załuje swojego zacgowania zalezy mi na nim i chce sie dla niego zmienic .od czego mam zaczac prosze o pomoc

Lek. Katarzyna Szymczak

Zacząć należałoby od szczerej rozmowy, czego od siebie oczekujecie i co wam w sobie nawzajem przeszkadza (co jest najczęstszym powodem waszych kłótni).
Pozdrawiam

Witam Panią, może warto w tak trudnej sytuacji, i wobec tak wielu emocji porozmawiać z dobrym psychologiem osobiście (nie przy pomocy internetu) oraz przeprowadzić z partnerem rozmowę dotyczącą związku i wzajemnych oczekiwań.pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Witam. Absolutnie się nie zmieniaj, tylko dogadaj. Każdy problem da się rozwiązać tak, aby obie strony były zadowolone. Dlatego warto szczerze ze sobą porozmawiać i jak najwięcej rozmawiać budując zgodny związek. Z tego krótkiego fragmentu opisu sytuacji nasuwa mi się podejrzenie, że tkwisz w związku, który cie rani i więcej cierpisz z tego powodu, niż masz radości. Zastanów się nad tym i odpowiedz sobie na pytanie: w jaki sposób ob pokazuje, ze jemu na tobie zależy. Dodatkowo polecam psychoterapię dla ciebie, aby podbudować poczucie wartości. Powodzenia

Witam,

Warto zastanowić się co powoduje u Ciebie tą płaczliwość i kłótnie. Podejrzewam, że może być to spowodowane brakiem poczucia bezpieczeństwa, zrozumienia. Porozmawiaj o tym z chłopakiem. Zastanów się również sama nad tym w jakich sytuacjach i o co zaczynacie się kłócić; co wtedy myślisz i czujesz; czego być może się boisz? Odpowiedzi na te pytania dadzą Ci informacje, które warto sprawdzić z Twoim chłopakiem. Na przykład: możesz się na niego wkurzać gdy czujesz, że nie chce Cię zrozumieć i jest przeciwko Tobie - to znowu może uruchamiać Ci przekonania, że jesteś dla niego nie ważna i lęk przed rozstaniem. Warto wtedy o tym porozmawiać i zobaczyć na ile te lęki są racjonalne i rzeczywiste. Oczywiście to jest tylko przykład - wcale nie musi dotyczyć on Ciebie.
Polecam Ci do poczytania mój blog: anna-mochnaczewska.bloog.com.pl - piszę tam o schematach, które jak się nam uruchomią to mocno wpływają na naszą reakcję i obawy.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska