Problem w kontaktach z ludźmi

Witam, od wielu lat mam problem z kontaktach z ludźmi, kiedyś myślałem, że jak skończę szkołę wszystko się jakoś ułoży, ale jest coraz gorzej to rujnuje mi pracę, zniszczyło mi życie rodzinne, przez to często sięgam po alkohol. Jak poznaję nowych ludzi to mnie paraliżuje całkowicie, przez to cały czas jestem sam, opinia innych jest dla mnie najażniejsza i to mnie dobija, czasami chciałbym z tym wszystkim skończyć, wiem że muszę się leczyć ale nie wiem do kogo się zgłosić nie chce w moim mieście

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zachęcam do rozpoczęcie psychoterapii. Warto zajrzeć na strony internetowe i wybrać według własnego uznania psychologa (np z innego miasta). Niektóre gabinety świadczą także pomoc online (przez skype'a), być może to także byłoby rozwiązanie dla Pana.

Być może stan, w jakim Pan się znajduje jest fobią społeczną - jednakże dopiero diagnoza po osobistym kontakcie może być tą uprawnioną i prawdziwą. Proszę przemyśleć opcję konsultacji poprzez Skype, która nie wymaga problematycznego dojeżdżania do innego miasta (skoro nie chce Pan podjąć terapii w miejscu zamieszkania), przynosi korzyści nie tylko terapeutyczne, ale i ekonomiczne (mniejsze koszty dojazdu, konsultacji itd.). Jeżeli byłby Pan zainteresowany, zapraszam do kontaktu: psycholog@gardensport.pl

Dzień dobry, zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii. Jeżeli nie chce pan korzystać z takiej pomocy w pańskim mieście proszę poszukać ośrodka lub gabinetu psychoterapii, ewentualnie poradni zdrowia psychicznego w mieście do którego może pan dojechać. Informację na temat gabinetów znajdzie pan w Internecie. Proszę poszukać psychoterapeutę i rozpocząć psychoterapię. Pozdrawiam.