Problem z cerą naczynkową u 24-latki

Dzień dobry. Mam problem z cerą naczynkową odkąd sięgam pamięcią. Chciałabym poddać się zabiegowi laserowego zamknięcia naczyń, jednak mam pewne wątpliwości - bardzo proszę o ich rozwianie. 1. Przeczytałam, że przeciwskazaniem do zabiegu jest stosowanie środków psychotropowych. Od pół roku przyjmuję środek Asertin oraz doraźnie Allpragen. Czy wyklucza to możliwość przeprowadzanie zabiegu? Dodam, że cierpię nerwicę, nie stanowię zagrożenia dla otoczenia, wbrew przeciwnie ;) 2. Nie jestem pewna z jakiego powodu, ale w ostatnich miesiącach pojawiły się u mnie problemy z cerą - wypryski, stany zapale. Zaczęłam kurację kwasem azelainowym. Czy poza kończeniu kuracji za przypuszczanie 2 miesiące będę mogła poddać się zabiegowi, jeżeli moja skóra wróci do dobrego stanu? Uprzejmie proszę o informacje.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dzień dobry, pierwszy z wymienionych leków może zwiększać wrażliwość skóry na światło (którym jest także wiązka lasera). Kwestię należy rozważyć z osobą wykonującą zabieg. Nie jest to bezwzględne przeciwwskazanie. Tak, po 2 miesiącach od zakończenia terapii kwasami może Pani wykonać zabieg laserowy ( o ile nie istnieją żadne inne czynniki kolidujące). Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.