Problem z okazywaniem uczuć i mówieniem miłych słów u partnera

Witam, mam problem z swoim partnerem, mam 25 lat on jest o rok ode mnie starszy jesteśmy 5 lat z sobą... Ma on chyba problem z okazywaniem uczuc i mówieniem miłych a jak potrzebnych kobiecie słów. Często gdy leze smutna przygnębiona lub placze - nie próbuje mnie pocieszyć i pogadać o tym tylko krzyczy ze znowu rycze i wstaje mwi ze wraca do domu chce dac buziaka i wychodzi ( takie zachowanie- wyjście i zostawienie mnie samej boli mnie jeszcze bardziej) co robic ?

Szanowna Pani

Komunikacja jest trudną sztuką. Niełatwo się porozumieć, zwłaszcza osobom, którym zależy na sobie nawzajem.
Pani Partner być może nie czuje się komfortowo, okazując Pani uczucia i reaguje w sposób, który Panią rani. Warto byłoby poznać przyczyny takich reakcji. Możliwe, iż Pani Partner nie zna zbyt wielu sposobów na okazywanie uczuć. Warto byłoby porozmawiać z Nim, co sprawia Pani ból i przykrość i jakiej reakcji z Jego strony Pani by oczekiwała.
Taka rozmowa może być bardzo trudna, więc może Pani taką rozmowę przeprowadzić w obecności psychologa lub poprosić psychologa o udzielenie wskazówek, jak można polepszyć komunikację między Państwem.

Życzę dobrych relacji. Pozdrawiam serdecznie.