Problemy w relacjach z nowo poznaną dziewczyną

Dzień dobry, Mam pewien problem i nawet nie wiem za bardzo czy klasyfikuje się on do udzielenia pomocy na tym portalu, ponieważ dotyczy nie tylko mnie. Spróbuję jednak tutaj napisać. Poznałem dziewczynę. Nie jest to jednak byle jaka dziewczyna, a relacja z nią jest strasznie trudna. Sama mi mówiła, że jest zaburzona i to podobno coś konkretnego, zdiagnozowanego. Problemów jest wiele. Jednym z nich jest Jej niesamowita zmienność. Umówinie się w normalny sposób na spotkanie jest wręcz niewykonalne. Nawet jeżeli zostanie już zaakceptowany termin to Ona i tak następnego dnia (lub po kilku minutach) się rozmyśli. Nie jest to coś jednorazowego (i dotyczącego spotkań z jedną osobą), a trwa już przynajmniej tyle ile ją znam (kilka miesięcy, a z pewnością to było już wcześniej). Zmienność nie dotyczy także oczywiście tylko kwestii umawiania na spotkania, a samych planów życiowych. Raz palnuje się ustatkować, a raz interesuje ją tylko "wielkoskalowy" sex bez zobowiązań (bo tak wygodniej). Jest bardzo wyrafinowana i niestety często kłamie. Tak często, że zazwyczaj nie wiadomo co jest prawdą, a co blefem. Podobno nie potrafi nikomu zaufać, ponieważ przeszła w przeszłości bardzo poważne problemy. Jeżeli to gra jakąś rolę to ma 28 lat i jest z zawodu psychologiem. Mówiła mi, że chodzi do psychiatry ale to nic nie daje. Stoję w martwym punkcie, ponieważ na relacji mi zależy - na tym aby ją budować. Nie wiem tylko jak mam postępować. Ja sam znajdę w bibliotece ksiażki lub przeszukam Internet jeżeli będę wiedział jaka może to być choroba/zaburzenie psychiczne. Domyślam się, że mój opis nie jest wystarczający aby to rozstrzygnąć z pewnością ale proszę przynajmniej prosiłbym o wymienienie tych chorób/zaburzeń, które najbardziej pod to pasują. Może prosiłbym o jakąś drobną radę, chociaż musiałaby się ona ograniczać do tego co sam mogę zrobić i jak się zachowywać. Bardzo dziękuję za pomoc.

Dzień dobry,

Z tego co Pan pisze, wnioskuję, że bardzo zależy Panu na tej relacji, lecz aby związek był szczęśliwy muszą w jego budowie uczestniczyć dwie osoby, w podobny sposób zaangażowane.
Jeśli mogę doradzić, to proszę umówić się do psychoterapeuty na konsultacje.
Własna terapia jest niezwykłą okazją do odkrywania siebie oraz rozumienia przyczyn naszego zachowania oraz tego czemu wchodzimy w pewien rodzaj relacji lub wybieramy takich partnerów a nie innych.

Witam
Proponuję szczera rozmowę z partnerką. Pisze Pan o potrzebie budowania relacji i gotowości do wsparcia. Myślę, że warto o tym porozmawiać. Opisane objawy mogą wskazywać na pewne zaburzenia jednak to nie wystarczy by postawić diagnozę. Pozdrawiam