Problemy w relacjach z partnerem po zapoznaniu rodziców

Witam. Jestem z chłopakiem rok. Miesiąc temu zaprosił mnie do domu i przedstawił rodzinie. Spodobałam się i to tak że rodzice stwierdzili że powinien się oświadczać i żenić bo ma już 29l. Myśmy o ślubie i dzieciach rozmawiali ale to była luźna rozmowa że kiedyś a oni na niego zaczęli naciskać i się wypytywać. On jest nieśmiały i był zły że się wtrącają. Od tamtej pory pisał mniej i ucichł aż przestał przyjeżdżać a w zamian zaczął jeździć z kumplami na imprezy. Jak jego zachowanie rozumieć?

Dzień dobry.

Prawdopodobnie Pani chłopak swoim postępowaniem chce podświadomie pokazać, że nie jest gotowy na zmianę stanu cywilnego. Jego zachowanie wskazuje też, że nie do końca umie odseparować się od rodziców i ich woli. Mówiąc inaczej - możliwe, że nacisk rodziców na ślub i posiadanie dzieci wywołał w nim poczucie zagrożenia. Aby go uniknąć, chłopak postanowił "usunąć" bezpośredni jego obiekt - czyli Panią - bo to z Panią wszak musiałby wchodzić w związek małżeński.
W tej sytuacji warto byłoby przeprowadzić rozmowę z partnerem, w której mogłaby Pani przedstawić własny punkt widzenia na sprawy małżeństwa i posiadania dzieci. Inną sprawą jest kwestia zależności chłopaka od rodziców, którą można byłoby zniwelować poprzez terapię psychologiczną.

Pozdrawiam.

Dzień dobry, można postawić kilka hipotez na temat zachowania pani partnera, jednak najrozsądniejsza wydaje się szczera rozmowa. Zachęcam panią do otwartej rozmowy, proszę mu powiedzieć o pani obawach i zapytać jak widzi wasz związek? Pozdrawiam.