Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy w związku 31-latki

Witam Mam 31 lat,od pięciu jestem mężatką. Oj jakiegoś czasu przezywamy kryzys i to dość poważny z którym sobie nie radzę. Mój mąż w tym samym wieku zaczął się od nas oddalać, zaczął więcej pracować i nawet kiedy miał wolny weekend wolał go spędzić w garażu. Mamy 2 córeczki, 3letnia i 1,5roczną. Nimi tez przestał się zajmować tak jak kiedyś. Niedawno odkryłam sms które pisał z koleżanka z pracy, stwierdził, ze się nią zauroczył, a mnie nie kocha i nigdy nie kochał i chce odejść. Proszę o pomoc
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Udzielenie pomocy przekracza możliwości kontaktu internetowego. Zachęcam do rozmów z mężem oraz (jeśli oboje Państwo wyrazicie taką chęć i gotowość) wspólnego skorzystania z psychoterapii małżeńskiej, aby świadomie nazwać aktualną sytuację, zrozumieć stanowisko, emocje, uczucia i myśli każdego z Państwa, odnaleźć przyczyny pojawiających się trudności i spróbować odnaleźć dobre dla Was drogi rozwiązania. Wobec ewentualnej niechęci męża, może też Pani skorzystać z psychoterapii indywidualnej.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Proponuję udać się na terapię małżeńską - jeżeli i Pani i mąż będziecie wykazywali taką chęć. Jeżeli bowiem choć jedno z Was nie będzie ku temu przychylne - nic taka terapia nie przyniesie... Proszę rozmawiać z mężem - o tym, co jest źródłem jego oddalenia się i zauroczenia inną kobietą, jakie jego potrzeby czy oczekiwania nie były zaspokojone w waszej relacji, jakie Pani potrzeby i oczekiwania nie są spełniane. I w związku z tym - w jaki sposób możecie te potrzeby z powrotem wzajemnie spełniać. Sytuacja jest trudna, ale nie jest nie do rozwiązania. Potrzebna jest jednak determinacja i cierpliwość. Powodzenia.

0

Dzień dobry, zachęcam panią do szczerej rozmowy z mężem, proszę mu opowiedzieć o swoich obawach oraz o tym co wyczytała pani w wiadomości sms. Następnie o ile mąż wyrazi zgodę zachęcam do konsultacji psychologicznej dla pary i być może podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety