Problemy z erekcją przy nadciśnieniu

Skończyłem 55 lat, od 23 lat regularnie przyjmuję leki na nadciśnienie, od niedawna leki kwas moczowy oraz obniżanie cholesterolu. Mam poważny problem z erekcją, nawet jeżeli stanie, to po krótkiej chwili opada. Chciałbym uzyskać poradę, jak można temu zapobiec, czy konieczne jest stosowanie leków wspomagaczy. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo w chwili obecnej moja żona jest dla mnie (przynajmniej tak mówi) wyrozumiała, ale na dłuższą metę nie wyobrażam sobie tego, że będę zmagał się z tym problemem, który mnie dołuje psychicznie.

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należy bardzo uważnie przyjrzeć się Pana farmakoterapii, gdyż niektóre leki nadciśnieniowej (szczególnie z grupy tak zwanych betablokerów) mogą niekorzystnie wpływać na pożycie seksualnie, między innymi wpływając na problemy z erekcją. Z tego powodu przed zastosowaniem ewentualnej terapii konieczna jest modyfikacji leków nadciśnieniowych. Jest szansa, że po jej przeprowadzeniu nastąpi poprawa erekcji.
Jeżeli tak się nie stanie konieczne będzie jeszcze przeprowadzenie przynajmniej podstawowych badań laboratoryjnych. Jeżeli również tutaj nie będzie odchyleń, a Państwa współżycie nie będzie przebiegało zgodnie z oczekiwaniami, rzeczywiście będzie należało pomyśleć o wprowadzeniu leków.

Pozdrawiam