Problemy z koncentracją u 41-letniej osoby

Mam problem z koncentracją. Kiedy czytam po chwili orientuję się że nie wiem o czym. Czasami kiedy dłużej się wypowiadam zapominam od czego zacząłem. Zdarza się, że w pracy pomijam jakiś etap. Przeskakuję dalej nawet nie wiem kiedy. Kiedy ktoś do mnie mówi zdarza się, że w pewnym momencie przestaję słuchać. Nie mam też cierpliwości czytać dłuższych tekstów. W pracy denerwuję się, że jakieś czynności są nieskończone i kusi mnie żeby zabrać się za następną chociaż tempo jest prawidłowe.

Aleksander Ropielewski

Przyczyn zaburzeń koncentracji możę być wiele i aby ustlić konkretną konieczne jest poszerzenie diagnostyki. Najlepiej jeżeli zrobi to psychiatra zajmujący się chorobami otępiennymi. Ewentualnie internista.