Problemy z radzeniem sobie z rywalizacją na studiach

Witam. Nie mam chęci do życia, jest mi strasznie źle. Studiuję medycynę i nie mogę już znieść tej rywalizacji, przechwalania się innych, wywyższania się. Nie widzę sensu życia. Co powinnam zrobić?

Witam,

myślę, że dobrym pomysłem byłoby umówienie się na spotkanie z psychoterapeutą. Czasem problemy takie jak te, które Pani opisuje, to tylko przejściowy kryzys, czasem zaś efekt głębszych problemów, np. z samooceną czy z nadmiernymi wymaganiami. Spotkania z terapeutą pomogą zorientować się co (i czemu) się w ogóle dzieje oraz jak sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam!

W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Omówienie i przyjrzenie się rzeczywistym przyczynom kryzysu, a także możliwościom zmiany i poprawy funkcjonowania w relacjach powinno przynieść wzrost satysfakcji z relacji oraz nauki.