Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z tarczycą a PMS

Czy problemy z tarczyca mogą prowadzić do pms?Mam hasimoto,miałam nadczynnosc a teraz tsh ponad 6.Biorę thyrozol 5mg i dalej odczuwam objawy a zwłaszcza ok 7 dni przed okresem.Senność,niepokój,pustka w głowie,nerwy,lęk,apatia,zawroty głowy,osłabienie,ogromna złość przez jakieś drobiazgi.Może tabletki antykoncepcyjne pomoglyby pozbyć się objawów?I czemu lekarka każe mi brać thyrozol gdy mam już niedoczynność?Może dlatego objawy nie ustępują?A może to typowo żeńskie hormony są przyczyną złego samo
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Przyznam szczerze, że nie wiem z jakiego powodu przyjuje obecnie Pani thyrozol. Do czasu wyrównania gospodarki hormonalnaej nie można rozpoznawać PMS ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że Pani dolegliwości wynikają z zaburzeń hormonalnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy