Problemy z wysławianiem się a depresja

Witam serdecznie, moim problemem jest wymowa. Zawsze kiedy się wypowiadam ,,przejęzyczam się'', ,,przekręcam słowa'' i zdarza mi się jąkanie. Problemy te doprowadziły do obniżenia mojej samooceny, zerwaniu kontaktów z innymi ludźmi, samotności, bezrobocia i in. a w konsekwencji do depresji. Proszę o pomoc

Witam. Pomocy udzieli Panu logopeda pracujący z osobami dorosłymi. Po dokładnym zbadaniu, przeprowadzenieu wywiadu zaleci odpowiednie ćwiczenia poprawiające mowę i likwidujące jąkanie. Jeśli chodzi o depresję, niezbędna będzie pomoc psychologa oraz lekarza psychiatry.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl