Przedni kręgozmyk i ucisk na worek oponowy

Jak i gdzie najlepiej leczyć przedni kręgozmysk L5/S1 zdjęcie RTG z X 2013 ześlizg 1,5 cm- 2cm, otwory międzykręgowe wyraźnie zwężone, badanie TK z 2012 cechy ucisku na worek oponowy przez tylną krawędź trzonuS1 i centralno-obustronną przepuklinę krążka międzykręgowego pod postacią objawu próżniowego. Do jakiego neurochirurga mogę się zwrócić. Jak mogę działać przeciwbólowo, czy wskazana jest rehabilitacja jeśli tak to jakie zabiegi. Z góry dziękuję za odpowiedź e-mail; Edyta

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Niestety nie wiem skąd Pani jest i przez to nie kierujemy do konkretnych osób przez nasze forum. Było by to niemożliwością by znać wszystkich lekarzy konkretnych specjalizacji. Proszę pytać w swojej przychodni rejonowej. Najprawdopodobniej koniczny będzie zabieg operacyjny.