Przemoc psychiczna ze strony ojca dziecka

Witam!Pisze w sprawie swojego chlopaka z którym mieszkam,mamy 5mc.córke.On zneca sie nade mna psychicznie,wini za wszystko moja rodzine,nawet o to ze nie powiodło mu sie w pracy,ciagle szantazuje,pluje mi w twarz,wyzywa.Na codzien jest normalnie ale czesto wpada w furie z byle powodu.Szantazuje mnie ze jak sie wyprowadze to zabije moich rodziców,boje sie o to,chodzil juz nawet z tasakiem.Policjant powiedzial mi ze nie zalozy NK bo i tak ich nie prowadza,kazal mi sie wyprowadzic.Co mam zrobic?

Mgr Agata Kulpa-Kulpińska

Dzień dobry,
Pani życie i zdrowie jest zagrożone. Proszę nie liczyć, że partner zmieni się.
Zachęcam do skorzystania z pomocy Centrum Praw Kobiet: http://www.cpk.org.pl
Tam może uzyskać Pani wsparcie psychologa, prawnika, a nawet dostać schronienie w kryzysowej sytuacji.
Pozdrawiam,
Agata Kulpa-Kulpińska

Szanowna Pani,

zastraszanie jest formą przemocy psychicznej, podobnie jak poniżanie. Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do Centrum Praw Kobiet lub innej instytucji pomagającej kobietom w sytuacji przemocy domowej, aby uzyskać pomoc psychologa i prawną. Jak wspomniano wyżej - często możliwe jest też otrzymanie schronienia.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak,www.ctzo.org