Przepisanie leku Solian na wrzody żołądka i jelit

Witam, choruje na wrzody żoladka i jelit a lekarz gastrolog przepisal mi lek Solian -Amisulpryd na zaśluzowanie i latwiejsze gojenie. Czytalem ze lek sulpiryd ma takie dzialanie ale czy Solian ? Teraz sama zglupialam moze sie lekarz polylil. Pozdrawiam

Solian - Amisulpridum stosuje się w przypadku zaburzeń psychicznych pacjentów na podłożu depresyjnych. Lek bezpośrednio nie ma wpływu na śluzówkę żołądka czy też jelit. Proszę o schemat leczenia zapytać się bezpośrednio gastrologa, który Panią leczy.