Przepuklina a ćwiczenia kulturystyczne

Mam 32 lata, trenuję kulturystykę, ostatnio podczas ćwiczenia martwego ciągu zaszczypało mnie coś w podbrzuszu i przeszło w stronę pachwiny. Lekarz robiąc usg napotkał na przepuklinę.W prawej pachwinie widoczna jest niewielka przepuklina prosta wrota maja ok15mm,worek ok 16mmsrednicy. zawartosc worka glownie jelito dajace odprowadzic sie przy ucisku. Czy w takim stnie mogę cwiczyc małymi ciężarami klatke,biceps,triceps,barki,plecy? nie robiąc oczywiscie martwgo ciągu.Czekam teraz na operację.

Radziłbym wstrzymać się z wszelkimi ćwiczeniami do operacji i okresu rehabilitacji pooperacyjnej! Operator po operacji(zależnie od jej przebiegu) omówi z Panem termin wznowienia i zakres ćwiczeń , zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowny Panie - absolutnie nie powinien Pan wykonywać martwego ciągu - pozostałe mozna.
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.