Przepuklina krążka międzykręgowego a rehabilitacja

Witam Państwa mam niewielką pośrodkowo lewoboczna przepuklinę krążka międzykręgowego nie przekracza nadtwardówkowej tkanki tłuszczowej i nie uciska worka oponowego ani korzeni nerwowych.od 8 lat chodzę na siłownię i dodam ze pracuje przy wykładaniu towaru 6 h dziennie mam do państwa takie pytanie czy muszę zaprzestać ćwiczeń na siłowi i czy powinienem zmienić pracę? i czy w tej fazie przepukliny zastosować jakąś rehabilitacje. Bardzo bym był wdzięczy za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam

Witam. Po pierwsze to początek choroby i zależnie od różnych czynników, takich, jak choćby charakter pracy, unikanie dźwigania ciężarów czy wdrożenie codziennych ćwiczeń wzmacniających tzw gorset mięśniowy zależeć będzie dalszy rozwój choroby. To, że choroba będzie się rozwijała to pewnik! Od Pana zależy jedynie jak szybko konieczne będzie leczenie operacyjne. Proponuję porozmawiać (wykupić sesję) z rehabilitantem i z nim opracować zestaw codziennych ćwiczeń - ! To działa! - sprawdzone na własnym przykładzie.