Przerost lewej komory serca

przerost lewejkomoryserca zastawka mitralna:0,9 frakcja wyrzutowa:55 masa mięśnia lewej komory lvm:269g niedomykalność zastawek żylnych i aortalnej.czy ten wynik to prawidłowy jest.

Witam! Wynik badania nie jest prawidłowy. Aby zweryfikować jak bardzo nasilone są zmiany konieczne jest zinterpretowanie wszystkich parametrów echokardiograficznych oraz przeprowadzenie pełnego badania klinicznego.