Przerwa w odchudzaniu

Witam rok temu odchudzałam się i schudłam 10 kg, niestety przytyłam ponad 15. Czy teraz, jeśli zacznę się odchudzać, po roku czasu od tamtej próby, może być mi ciężej z odchudzaneim? Czy dłużej trzeba będzie czekać na efekty?

Witam serdecznie,

Mówi się, że każde kolejne próby odchudzania spowalniają metabolizm, a co za tym idzie efekty następnych diet stają się mniej zadowalające. Prawda jest taka, że b. dużo zależy od diety oraz rzetelności jej stosowania. Nie da się ogólnie stwierdzić, że kolejne próby odchudzania na pewno będą gorsze. Każdy organizm jest inny. Podstawowym rozwiązaniem problemu jest dobranie dla siebie takiej diety, aby nie było potrzebnych kolejnych prób odchudzania.

Życzę samych sukcesów na diecie:)

Witam,
ponowne odchudzanie może być cięższe ze względu na motywację oraz z faktu, że gdy chudniemy może oprócz tkanki tłuszczowej stracić trochę mięśni i wody (zależy to od szybkości odchudzania), a niestety jak tyjemy to w większości w tłuszczu. Ale przy dobrze dobranej diecie efekty mogą być szybkie i długotrwałe.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Na odpowiednio dobranej diecie nie będzie Pani musiała dłużej czekać na efekty i nie będzie ciężej. Proszę wdrożyć leczenie u dietetyka i nie zapominać o aktywności fizycznej.

Jeśli będzie Pani próbowała w sposób szybki i/lub drastyczny schudnąć ponownie to sytuacja się albo powtórzy albo schudnie Pani jeszcze mnie i potem przytyje jeszcze więcej. Takie rozchwianie sprawia, że kolejne próby są trudniejsze. Jeśli jednak jadłospis będzie odpowiednio zbilansowany z racjonalnym deficytem i połączony z aktywnością fizyczną jest możliwa trwała utrata masy ciała. Proszę jednak pamiętać, że w związku z tendencją do tycia zawsze będzie Pani musiała uważać na to co zjada i odżywiać się przede wszystkim zdrowo i z głową. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam. Proponuję ponowić próbę, bo nigdy się Pan/Pani nie dowie, a każdy kilogram mniej to już sukces i duże korzyści dla zdrowia. Przy ograniczeniu kalorycznym i odpowiednio ułożonym jadłospisie schudnie się na pewno, ciężko powiedzieć czy będzie trudniej, organizm może mieć w pamięci wcześniejszą próbę i może się "bronić" i początki mogą być trudne. Być może sukcesem wtedy będzie dużo większe zwiększenie aktywności fizycznej i skrupulatne trzymanie się gramówki w jadłospisie, ale na pewno się uda. Po zakończonym pocesie odchudzania trzeba trwale zmienić nawyki żywieniowe, żeby kilogramy znów nie wróciły, bo to na pewno nie jest z korzyścią dla zdrowia i prowadzi do niepotrzebnych frustracji. Życzę powodzenia i pozdrawiam