Przewlekłe przeziębienie, katar, kaszel i ból gardła

Witam, mam pewien problem, poniewaz ciagle sie przeziebiam mam katar, kaszel i boli mnie gardlo. Chcialabym podniesc swoja odpornosc ale nie wiem co przyjmowac aby to dzialalo. Prosze o pomoc. Pozdrawiam Karolina

Mikołaj Cyganok

Witam! We wzmacnianiu odporności organizmu należy przede wszystkim zadbać o higieniczny tryb życia, czyli o regularny wysiłek fizyczny, racjonalną dietę, odstawienie używek, suplementacja witamin. Dopiero przy nieskuteczności wymienionych wyżej działań, kolejnym krokiem może być stosowanie preparatów wzmacniających odporność, oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem rodzinnym.