Przezierność karkowa w 13. tygodniu ciąży

Witam, moje pytanie dotyczy przezierności karkowej.Mam 24 lata i jestem w 13 tygodniu ciąży, a NT wynosi 4,4. Wynik hCG odpowiada 1,041 MoM, a PAPPA wynosi 2,478 MoM. Jak mam rozumieć te wyniki? Lekarz, który mnie badał nie wyjaśnił mi tych wyników, jedynie dał skierowanie na amniopunkcję ( którą boję się wykonać) oraz na echo serca płodu. Proszę o interpretację. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki badań mogą świadczyć o zwiększonym ryzyku wad genetycznych u płodu.