Przyczyna słonego posmaku w ustach

Mam problem, od kilku dni gdy coś próbuję zjeść to czuję sól w buzi, gdy nic nie jem to czuję tylko po lewej stronie w buzi sól, nie wiem co to może być, martwi mnie to, zażywam leki na astmę Cortare 250, Rupafin 10mg i singular 10mg oraz na depresję Anafranil 10 mg, 2x na noc , po za tym Asparaginian extra jako dobór magnezu i potasu, co może być przyczyną że czuję sól w buzi ?, muszę dodać że nie czuję się przy tym źle, czuję się dobrze. Bardzo proszę o pomoc, będę ogromnie wdzięczny.

Aleksander Ropielewski

Trudno stwierdzić jaka jest przyczyna zaburzeń smaku, może ona wynikać z przyjmowanych leków lub przeczulicy nerwów odbierających odczucie smaku słonego. Więcej mógłbym powiedzieć po uszczegółowieniu wywiadu lekarskiego.