Przyczyny tycia przy niedoczynności tarczycy

Dobry wieczór Mam pytanie dotyczące niedoczynności tarczycy , wynik mam w normie 0, 707 , przyjmuje 100 eutyroxu , jem przeciętnie , prace mam ruchliwą a jednak tyje :( . Jakie inne badania zrobic by poznac przyczynę tycia. Mam wrazenie ,ze nie panuje nad swoim ciałem ;( Pozdrawiam Ania

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam, w niedoczynnosci tarczycy dieta to podstawa. Przyczyny są rożne i lezą zarówno w zaburzeniach hormonalnych ale i samym sposobie zywienia i doborze hormonów. Warto rownież mieć pewność czy nie jest to hashimoto. Czy wie pani o tym? Zapraszam do konsultacji na mail