Przymusowe i natrętne wyrywanie brwi

Witam mam 21 lat od kilku lat cierpie na przymusowe i natretne wyrywanie brwi. Boje sie isc do psychologa ze mnie wysmieje albo nie zrozumie mojego problemu. Nie umiem poradzic sobie zeby przestac, czuje w tym ulge . Dopiero pozniej widze jak siebie oszpecam ze az plakac mi sie chce. Kilka dni nie wyrywam a pozniej znowu sie nasila. Zawyczaj poddaje sie temu gdy duzo mysle . Nie wiem jak mam przestac;(

Dzień dobry!

Najczęściej tego typu natrętne czynności są jedynie objawem, "szczytem góry lodowej". Istotne jest nie tylko, jak przestać wyrywać brwi, ale - jaka jest tego przyczyna. Stres? Obniżona samoocena? Jakiego rodzaju ulgi Pani poszukuje i dlaczego nie odnajduje jej w codziennym życiu, relacjach z bliskimi, hobby, w sobie samej itp.? Proszę zgłosić się do psychologa.

Pozdrawiam!