Natrętne myśli i zły nawyk

Przesladuje mnie od kilku lat taki dreczacy,strasznie glupi nawyk ,ze kiedy pomysle cos zlego to musze szybko przełknąć sline i powiedziec w myslach ,,bedzie dobrze" bo jak tego nie zrobie to to co zlego sb pomyslalam się stanie.A mysli takie drecza mnie 24/h np.kiedy patrze na swoja zdrowa coreczke to odrazu automatycznie przychodzi mi mysl ze kiedys może zostac kaleka itp.i wtedy musze przelknac ta sline i wypowiedziec te slowa bo inaczej sie to spelni.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji warto zgłosić się do psychologa lub psychiatry. Są to myśli natrętne z ktorymi można walczyć.

Dzień dobry!

Natręctwa, które najczęściej wiążą się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi zawsze warto skonsultować z psychologiem i/ lub lekarzem psychiatrą. Zachęcam do również do lektury artykułów na ten temat, dostępnych w internecie czy poradnikach psychologicznych.

Pozdrawiam!