Natrętne myśli u 19-latka

Witam raz na jakiś czas mam natrętne myśli , nie moge się ich pozbyć cały czas tak jak bym widział co jakiś czas co innego szczególnie przed snem. Ostatnio mam problemy ze patrze na ludzi i widze odrazu akt seksualny, innym razem nie moge o czymś zapomnieć jaki błąd zrobiłem w życiu. Co zrobić

Witam,
Warto udać się na wizytę do lekarza psychiatry w celu postawienia właściwej diagnozy. Na konsultację do psychiatry nie jest wymagane skierowane od lekarza rodzinnego.
Wskazana jest również konsultacja z psychologiem, który ukierunkuje pracę związaną z natrętnymi myślami na dobre tory. Do psychologa wymagane jest skierowanie do poradni psychologicznej od lekarza rodzinnego lub poprosić o nie na wizycie z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Witam, prawdopodobnie jest to objaw nerwicowy, dlatego nie należy go lekceważyć. Jednak po pełna diagnozę musi sie Pan udać do psychiatry, lub psychoterapeuty, zachęcam do psychoterapii gdzie bedzie miał Pan możliwość przyjrzenia sie przyczynom wystąpienia takich myśli i poradzenia sobie z problemem. Pozdrawiam