Przywnękowo oraz zaotrzewnowo widoczne dość liczne węzły chłonne

Interpretacja USG jamy brzusznej. Od dwóch dni moja mamę boli w nadbrzuszu i ma temperaturę 38 stopni. Wykonała prywatnie badanie USG. "Wątroba prawidłowa, normoechogeniczna. Trzustka prawidłowej wielkości, o równych obrysach, jednorodna. Położenie, wielkość nerek prawidłowe. Śledziona niepowiększona. Aorta brzuszna szerokości w normie. Przywnękowo oraz zaotrzewnowo widoczne dość liczne węzły chłonne wymiarów maksymalnie 15x 9mm. W nadbrzuszu przywnekowo widoczna zmiana hipoechogeniczna 28x18mm.

Taki wynik badania USG jamy brzusznej wymaga poszerzenia diagnostyki czyli np. wykonania TK jamy brzusznej z kontrastem. O tym jednak musi zadecydować lekarz, który zalecał wykonanie USG. Trzeba wyjaśnić przyczynę powiększenia węzłów chłonnych oraz dokładnie zobrazować zmianę we wnęce wątroby.