Ropa powstająca w torbieli włosowatej

Witam ok 2-3 lat mam torbiel włosowatą(czy jakoś tak się nazywa co się pojawia na kości ogonowej) wiadomo leciała ropa i to się zwiększało i zmniejszało się ale ok 2 mięsięcy z tego nie leci ropa i do tego jest wielkości że aż się wydaje że praktycznie jej nie ma i mam pytanie czy da się to wyleczyć za pomocą leków jakiś czy tylko do chirurga wyłącznie?

Niestety w przypadku torbieli krzyżowej (włosowej, pilonidalnej) tylko leczenie operacyjne wchodzi w grę. Zmniejszenie torbieli i wydzieliny z przetok związane jest ze zmniejszeniem stanu zapalnego, a nie ze zniknięciem torbieli.