Ropień na dziąśle u sześciolatka

Właśnie zauważyłam, że mój syn (6 lat) ma ropień na dziąśle. Nie skarży się na ból zęba. Twierdzi, że trochę tylko go boli. Zauważyłam to przez przypadek bo po myciu zęba podrażnił go i poleciało trochę krwi. Czy do poniedziałku, a jest sobota spokojnie mogę poczekać z wizytą u dentysty?

Proszę udać się z dzieckiem do stomatologa, ponieważ jeśli to ropień, a nie np. afta lub inna niegroźna zmiana, to jest to poważna dolegliwość i wymaga szybkiej reakcji. Jest to ważne szczególnie u dzieci, u których wszelkie zmiany zapalne przebiegają szybciej i intensywniej oraz mogą prowadzić do potencjalnie groźnych powikłań. Lepiej chuchać na zimne.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl