Ropień nad górną szóstką i źle wyleczony ząb

Byłam ostatnio u dentysty.Okazało się, że mam ropień nad górną szóstką oraz źle wyleczoną kanałowo. Czyszczenie, leczenie pod mikroskopem plus korona = 2500 zł. Leczyć czy wyrwać ząb?

Decyzja o poniesieniu kosztów finansowych należy do Pana. Proszę tylko pamiętać, że decyzja o ekstrakcji zęba jest nieodwracalna, a uzupełnienie pojedynczego braku może okazać się jeszcze bardziej kosztowne. Natomiast skutki pojedynczego nieuzupełnionego braku w uzębieniu mogą być bardzo złe dla reszty Pana zębów. Proszę dokładnie porozmawiać o szczegółach i różnych możliwościach leczenia ze swoim lekarzem dentystą i podjąć decyzje.