Ropna narośl pomiędzy pośladkami

Witam. W zeszłym roku pojawiła mi się narośl ropna między pośladkami. rośnie do pewnego momentu, po czym pęka i wypływa z niej ropa i czasami krew. Po jakimś czasie znowu zaczyna rosnąć. Przez ostatnie pół roku miałem spokój, ale teraz ponownie się pojawiło. Co to może być i czy można to wyleczyć jakąś maścią?

Witam.
Moje pytanie - czy zmiana zlokalizowana jest bliżej kości ogonowej, jeżeli tak to jest to tak zwana zatoka włosowata. (włosy wrastają pod skórę i tworzy się ropień). Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest chirurgiczne wycięcie zatoki.
Jeżeli bliżej odbytu to może być przetoka ropna z krypt kanału odbytu, wymaga leczenia również operacyjnego, poprzedzonego dokładną diagnostyką jelita grubego z powodu przyczyn jej występowania.
Pozdrawiam.