Rozstępy w 32. tygodniu ciąży

witam jestem w 32 tyg ciązy przed ciaza mój brzuch był bardzo płaski czy teraz gdy skora sie rozciągła zrobią sie rozstepy?skóra nie swedzi smaruje oliwka dla dzieci mama moja nie miała zadnego rozstepa i czy skóra u szczupłej osoby bedzie wisiala?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powstanie rostępów jest b. indywidualne. Można próbować zapobiegać im stosując kremy i oliwki przeciw rozstępom. Skóra po porodzie nie będzie napięta, jednak z czasem skóra uelastyczni się. Aby przywrócić wygląd brzucha sprzed ciąży, należy wykonywać ćwiczenia i odpowiednio się odżywiać.