Seks bez zabezpieczenia a wirus HPV

Witam, jestem z dziewczyną od mniej więcej pół roku. Nie ukrywam że uprawiamy seks bez zabezpieczenia. Nie wpadliśmy do tej pory lecz pytam o co inne, zrobiła badania i wykryli wirus HPV lecz nie ma ona i ja żadnych widocznych skutków. Co mamy robić czy to jest uleczalne i czy to zagraża naszemu związkowi? bardzo się martwię proszę o odpowiedz. dodam ze przed nią robiłem to 3 razy z zabezpieczeniem półtora roku temu.

Aleksander Ropielewski

Nie ma skutecznego leczenia bezobjawowego zakażenia wirusem HPV. Wskazane jest natomiast wykonywanie regularnie badania cytologicznego przez partnerkę