Silne bóle jajników a zapalenie

Witam mam silne bóle jajników najbardziej prawego. Lekarz sprawdzał i nie mam torbiela i wyniki też są dobre. Miałam wcześniej zapalenia i torbiele, a teraz odkąd mam te bóle miesiączki zaczęły robić się krótsze i o wiele mniej obfite. Ból czasami jest straszny nie mogę nawet leżeć. Lekarz chce zrobić laparoskopię i dać kontrast, ale obawiam się, że zabiegiem nic nie pomoże. Czy może mi ktoś doradzić lub nakierować odnośnie badań lub czy zabieg jest konieczny

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli lekarz mający możliwość zbadania oraz oceny wyników badań dodatkowych zadecydował o przeprowadzeniu zabiegu to nie ma podstaw aby podważyć tą opinię. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do innego specjalisty w dziedzinie ginekologii.