Silne pocenie się dłoni

Mojemu znajomemu bardzo pocą się dłonie. Miał robione różne badania, ale żaden lekarz nie był w stanie mu pomóc. Z czego to wynika? Za dużo wody w organiźmie? Czy może ma to podłoże psychiczne i występuję np. wskutek silnego stresu?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, pocenie się dłoni jak najbardziej może mieć podłoże psychologiczne. U osób takich do pocenia się dłoni dochodzi w czasie silnego stresu i podniecenia.
Można zakupić w aptece preparaty zmniejszające potliwość dłoni.