Silnie pobudzony metabolicznie węzeł chłonny

witam Robilam sobie badanie PET . badanie jest nastepujace . Jama brzuszna i miednica- Silnie pobudzony metabolicznie wezel chlonny powyzej prawostronnych naczyn biodrowych zewnetrznych wym.26x19m,SUVmax 13,1(ima288); niewielka progresja-rozrostowy. wizyte u lekarza swojego mam dopiero pod koniec pazdziernika czy moglaby pani mi powiedziec co ten wynik oznacza i czy to jest grozne i jak to sie leczy z gory bardzo dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

a z jakiego powodu bylo wykonywane badanie? bez poznania historii medycznej pacjenta ciezko jest cos wiecej powiedziec.