Silny ból w odcinku piersiowym a nagranie z MRI odcinka lędźwiowego

Witam, od roku borykam się z silnym bólem w odcinku piersiowym.Na podstawie rtg neurolog stwierdził osteofity i spondylozę.W zeszłym roku miałam wykonane MRI odc.lędżwiowego i zauważyłam na płytce z nagraniem jakby zniszczony połowicznie kręg th11,czarny w kształcie trójkąta i czarny dysk,oraz widoczna jest szpara pęknięcia.Ból nie ustępuje po lekach ani ćwiczeniach.Widoczny jest również mały guzek na lewym płucu.Lekarz odmawia skierowania na TK,nie obejrzał nagrania.Co mogą sugerować te zmiany?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takiej możliwości, by postawić jakiekolwiek rozpoznanie na podstawie zamieszczonego opisu. Jeśli jednak w badaniu byłyby jednak jakiekolwiek nieprawidłowości, bez wątpienia byłyby opisane w wyniku. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę ponownie porozmawiać z lekarzem prowadzącym o możliowści oceny wyniku MRI.