Skaza białkowa u 4-miesięcznego dziecka a podawanie mleka kupionego w hipermarketach

witam mam córeczkę która ma 4 miesiące i karmie je moim mlekiem oraz dokarmiam bebiko okazało się że ma skazę białkową jakie można kupować mleko . i czy bebiko hipoalergiczne jest dobre dla niej ? czy można kupowac takie mleka w hipermarketach ?

Witam Panią!
Zakładam, że pisząc o skazie białkowej ma Pani na myśli Alergię na białka mleka krowiego. W takim wypadku faktycznie stosuje się specjalne preparaty melkozastępcze o obniżonej alergenności (np.: hydrolizaty białek serwatkowych). Wspomniane przez Panią Bebiko hipoalergiczne (domyślam się, że chodzi o Bebiko HA1) nie jest jednak przeznaczone dla dzieci z alergią na białka mleka krowiego, a jedynie dla dzieci, u których stwierdzono ryzyko wystąpienia takiej alergii. Ponieważ Pani córka nie ma skończonych 6 miesięcy, to decyzję o tym, jakie mleko modyfikowane (lub preparat mleko zastępczy) będzie jej podawany powinna Pani podjąć w ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym dziecko (pediatrą lub lekarzem POZ). To on, mając określone dane na temat dziecka, wskaże Pani najbardziej odpowiednią mieszankę.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Barańska

nie podaje Pani jak mocno nasilona jest skaza, zalecałabym ustalenie mleka z lekarzem prowadzącym, należałoby również zmodyfikować Pani dietę w celu ograniczenia skazy. Pozdrawiam