Skłonności do nerwicy, depresji i lęków

mam skłonności do nerwicy , depresji i lęków jak pojawia się jakiś problem to występują u mnie te objawy mój znajomy dowiedział się że ma guza mózgu mimo to nie ma żadnej nerwicy , depresji i lęków to znaczy ,że skoro ja reaguje na problemy depresją , nerwicą mam zaburzenia psychiczne?

Witam, nie da się niestety odpowiedzieć na to pytanie bez wnikliwego przyjrzenia się problemowi, sugeruję wizytę u specjalisty (najpewniej lekarza psychiatry), który pomoże Panu rozwiać wszelkie wątpliwości, pozdrawiam, Monika

Każdy z nas inaczej reaguje na sytuacje trudne, stresujące. Pan ma o sobie taką wiedzę, że jest Pan wrażliwy na bodźce i sytuacje, które odbiera Pan jako ryzykowne czy w jakimś stopniu zagrażające. Czy jeśli tu, na forum, uzyskałby Pan odpowiedź, ze ma Pan (lub nie ma) zaburzenia psychiczne, to to coś by zmieniło? Proszę spojrzeć na swoje trudności jako na "sygnały od siebie do siebie", niejako z wnętrza, a to być może rozjaśni Panu nieco spraw, otrzyma Pan odpowiedzi na nurtujące pytania. W takim klaryfikowaniu bardzo pomocna jest psychoterapia. Zachęcam i pozdrawiam